Eyestar Lazerle Göz Tedavi Merkezi

ADRES BİLGİLERİ

Telefon

0212 361 50 00

Fax

0212 361 60 40

Adres

Cumhuriyet Caddesi. No:13 Taksim

İl

İstanbul

İlçe

Beyoğlu

Web

www.eyestar.com.tr

S-LASIK: En yeni ve güvenli LASIK yöntemi Avrupa'd

devlet hastaneleri


LASIK tedavisi çok gelişmiş ve güvenli bir uygulama olmasına rağmen özellikle hassas gözlerde göz kuruluğu ve buna bağlı bazı şikayetlere sebep olabilmektedir. Bunun sebepleri ile ilgili pek çok teori üretilmiş olmasına rağmen asıl neden ne yazık ki gözden kaçmıştır. Göz kuruluğu ve LASIK ilişkisini araştıran yüzden fazla yayın tedavide kullanılan excimer lazer dışında akla gelebilecek nerdeyse tüm faktörleri suçlamış ama tedavinin esasını oluşturan bu ışın ve göz kuruluğuna etkileri konusunda anlamlı bir çalışma yapılmamıştır. Bu yıl (2008) Prof.Dr.Carmen Barraquer bunu 300 göz ile yaptığı klinik çalışma araştırmış ve sonunda lazerin göze temasından önce hava ile teması sonucunda ortaya çıkan yüksek dozdaki Ozon gazının göz kuruluğuna ve ilgili şikayetlere sebep olduğunu bulmuştur.

LASIK'te UV ve O3 (Ozon) gazının tahrip alanı

LASIK tedavisi sırasında oluşan Ozon gazının göz kuruluğuna sebebiyet verdiği anlaşıldıktan sonra tedavi sırasında ortaya çıkan bu gazın göze etkisini engellemek için gözün lazer atışı yapılmayan bölgeleri örtülerek Ozon tahribine uğraması engellendiği bir LASIK tedavisi şekli geliştirilmiştir. Bu tedavi yöntemine kapalı ya da örtülü anlamına gelen sealed LASIK ya da kısaca S-LASIK adı verilmiştir.
S-LASIK ile tedavi sırasında Ozon ve Ultraviole (UV) hasarından korunan göz
LASIK tedavisini düşünen bayanların, yoğun bilgisayar kullanıcılarının ve kuru göze meyili olan hassas gözlere sahip kişilerin S-LASIK yöntemini tercih etmeleri bu bilimsel çalışmaların ışığında tıbben endikedir. Bu grupların dışındaki kişilerde de LASIK sonrası kuru göz oluşma riski S-LASIK sayesinde en az %70 oranında azalmaktadır.

Özetle S-LASIK:

    LASIK tedavisine uygun herkese uygulanabilir.
    Gözü kurumaya meyilli olan kişilerde (yoğun bilgisayar kullanıcıları, bayanlar, göz kuruluğu ön belirtileri olanlarda) mutlaka tercih edilmelidir.
    S-LASIK göze LASIK sırasında olan UV ışıması ve Ozon gazı zararlarını minimuma indirgeyen en güvenli LASIK yöntemidir.
    Ülkemizde şu anda sadece EyeSTAR Göz lazer merkezinde uygulanmaktadır. (Temmuz 2008)

ANLAŞMALI KURUMLAR
DOKTORLAR
TIBBİ BİRİMLER